in

Knihy, ktoré zmenia váš život

“Knihy, ktoré zmenia váš život!” Wau, to znie ako veľký nadpis. Dokážu to knihy vôbec? Dokáže kniha zmeniť život? Nie, samozrejme, že nie. Ale určite môže slúžiť ako zdroj inšpirácie a motivácie na ceste k zmene. Ak chcete teraz zobrať svoj život do vlastných rúk, pretvárať ho, formovať ho a zmeniť ho k lepšiemu, potom tu máme niekoľko zaujímavých kníh, ktoré vám pomôžu. V čom? Vydať sa svojou vlastnou cestou, vedúcou ku krásnemu a spokojnému životu.

Robert T. Kiyosaki: Bohatý otec, chudobný otec

Táto kniha by mala byť povinným čítaním pre finančných plánovačov alebo kohokoľvek, kto sa zaujíma o to, ako sa stať finančne nezávislým. Vyvracia mýtus, že vysoké príjmy z vás urobia boháčov, spochybňuje predstavu o dome ako o majetkovej hodnote, ukazuje rodičom, prečo sa nemôžu spoliehať na to, že ich deti sa v škole naučia zaobchádzať s peniazmi, raz a navždy vysvetlí rozdiel medzi aktívom a pasívom, ukáže vám, čo učiť vaše deti, aby si v budúcnosti samy zabezpečili finančný úspech. Robert Kiyosaki zmenil spôsob myslenia o peniazoch desiatkam miliónom ľudí na celom svete. Preslávil sa svojím priamočiarym vyjadrovaním, dravosťou, odvahou a svojím postojom, ktorým sa stavia proti konvenciám.

“Hlavným dôvodom, prečo majú ľudia finančné problémy, je to, že v škole ich nikto neučil, ako zaobchádzať s peniazmi. Ľudia sa naučia, ako pracovať pre peniaze, ale nenaučia sa, ako docieliť, aby peniaze pracovali pre nich.” – Robert Kiyosaki

Louise L. Hay: Miluj svoj život

Louise L. Hay pristupuje k čitateľkám a čitateľom, veľmi skromne. Jednoducho sprostredkováva to, čo vie. Prihovára sa k nám s vierou, že každý dokážeme zmeniť svoj život, bez ohľadu na to, odkiaľ a z akého prostredia prichádzame.
Kniha Miluj svoj život nie je žiadnou novinkou na trhu. Prvýkrát vyšla ešte v roku 1984 a odvtedy sa ona i jej autorka stali svetoznáme. Dielo bolo preložené do 30-tich jazykov a predalo sa jej viac ako 35 miliónov výtlačkov.
Autorka sa v nej neoháňa veľkými zázračnými príkladmi vytrhnutými z reality. Pracuje s problémami, ktoré trápia väčšinu z nás. Nepoúča, nevnucuje sa a svoje názory nepodsúva ako dogmu. Práve naopak. Píše jednoduchým a zrozumiteľným jazykom. Šikovne pracuje s našou nedôverčivosťou, našimi pochybnosťami a otázkami, na ktoré hľadáme odpovede.

„Ak chceme prežiť radostný život, je nutné podľa toho i myslieť. Ak chceme mať úspech, musíme sa zaoberať myšlienkami naň. Život naplnený láskou vyžaduje láskyplné myšlienky. Všetko, čo verbálne alebo mentálne vysielame, sa nám vracia späť.“ Louise Hay

Robin Sharma: Mních, ktorý predal svoje Ferrari

Mních, ktorý predal svoje Ferrari je kniha, ktorá sa stala fenoménom a zmenila miliónom ľudí život. Rozpráva príbeh o Julianovi Mantlovi, špičkovom právnikovi, ktorého ohromný materiálny úspech zakrýval prázdnotu v jeho vnútri. Kniha vyšla pôvodne v nízkom náklade, no zakrátko sa z nej stala senzácia. Od tých čias sa jej jednoduché, no silné posolstvo nádeje, inšpirácie a pravého úspechu rozšírilo po celom svete.
Bola vydaná v 46 jazykoch vo vyše 40 krajinách. Tento medzinárodný bestseller zrozumiteľne a s ľahkosťou odpovedá na najvážnejšie otázky života a tiež ponúka praktické rady, ktoré pomáhajú získať prosperitu, vitálnosť, šťastie a vnútorný pokoj.

Don Miguel Ruiz: Štyri dohody

Kniha 4 dohody nám pomáha odhaliť a pochopiť naše vnútorné návyky v myslení. Pomaly odkrýva tajomstvo zdravého emočného sveta, zbavuje strachu a vedie človeka k vnútornej osobnej slobode. Učí nás spoznávať svet vlastných obmedzení a škodlivých návykov. Odhaľuje pravidlá uložené v našom podvedomí, v našich slovách a činoch. Číta v tajomstve Slov a pravidiel, ktoré nás robia ne-šťastnými a bez-mocnými. Nachádza východiská a učí nás zmeniť postoje, chápať seba ako jedinečnú bytosť s právom – byť šťastným.

Joseph Murphy: Moc nášho podvedomia

Táto kniha sa stala celosvetovým bestsellerom, pretože poukazuje na nesmierne možnosti ľudského podvedomia, ktoré zostávajú pre väčšinu ľudí skryté. Vedecké poznanie zázračnej moci podvedomia môže však zmeniť osud každého človeka na nepoznanie. Autor, Dr. Joseph Murphy, významný predstaviteľ pozitívneho myslenia, čerpá zo svojich životných skúseností a povzbudzujúcich úspechov a predkladá vedecky podložené metódy, ktoré otvárajú človeku nové duševné obzory, nové životné šance, ale aj cestu k duševnej vyrovnanosti a materiálnej spokojnosti.

Napoleon Hill: Myslením k bohatstvu

Napoleon Hill v knihe postupne, krok za krokom, odhaľuje svoje poznatky z dvadsaťročného výskumu úspechu ako takého. Nie je to len tak taký hocijaký výskum, Hill si na ňom dal záležať. Venoval sa mu a cestoval naprieč celou Amerikou, kde sa stretával s tými najúspešnejšími a najbohatšími ľuďmi minulého storočia. Prečo sa väčšina ľudí uspokojí s obyčajným životom a vzdá pri prvých prekážkach? Ako si naprogramovať svoj mozog k dosiahnutiu úspechu? Ak vás zaujímajú odpovede na tieto otázky určite si prečítajte knihu Myslením k bohatstvu. Autor odhaľuje aj skutočnosti, podľa ktorých funguje náš mozog. Kniha je rozdelená do 15 kapitol. Prepája jednotlivé kapitoly, ktoré ponúkajú ucelený obraz o tom, ako si stanoviť ciel a ísť si za ním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *