in

Letná dovolenka v Štúrove

Leto sa blíži a v rodinách či medzi priateľmi sa už vo veľkom diskutuje, kde stráviť letnú dovolenku. Čo tak na Slovensku, napríklad v Štúrove?!

Štúrovo je malé, pekné mestečko na juhozápade Slovenska. Žije tu asi 12.000 obyvateľov. Tento počet sa však v lete rapídne zvyšuje, pretože Štúrovo je mimoriadne obľúbené turistami a to hlavne vďaka jeho veľkému, široko-ďaleko známemu lákadlu – kúpalisku VADAŠ.

Rekreačný komplex VADAŠ je obľúbené a vyhľadávané termálne kúpalisko, s kapacitou asi 12.000 návštevníkov. Na rozlohe 25ha nájdete 7 vonkajších bazénov s teplotou 26 až 36 stupňov (medzi nimi aj masážny bazén, detský bazén alebo bazén s vlnobitím Lagúna s rozlohou 3800m2), tobogánový svet s celkovou dĺžkou 300 metrov, 3 rady bufetov a širokú ponuku kvalitných služieb, zábavy a relaxu. Bazény sú zásobované termálnou vodou z hĺbky 130m a jej výstupná teplota je 39 stupňov. Návštevníci môžu ďalej využiť športoviská na plážový volejbal, či futbal, tenisové kurty, detské ihriská, ohniská i nudistickú pláž. Priľahlé jazero poskytuje možnosť člnkovania, vodného bicyklovania i rybolovu. Samozrejmosťou sú sociálne zariadenia a parkovisko s kapacitou 800 áut. Občerstvenie zabezpečujú bufety s rozmanitou ponukou teplých i studených jedál a nápojov a miestnych špecialít. Kúpalisko VADAŠ je vhodné pre dovolenku s deťmi, ale aj pre väčšie kolektívy.

Kúpalisko je otvorené od mája do druhej polovice septembra. Svojou veľkosťou, mnohými kvalitnými službami, príjemnou atmosférou a tradíciou sa radí medzi najvýznamnejšie a najvyhľadávanejšie letné strediská na Slovensku, ponúkajúce komplexnú ponuku pre strávenie kvalitnej a nezabudnuteľnej dovolenky.

 

 

 

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Štúrove, určite lajknite facebookovú stránku Štúrova, aby vám na dovolenke nič dôležité neušlo 🙂

facebook.com/Sturovo

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *