in

Najinteligentnejšie zvieratá na svete

Aj keď je človek považovaný za najinteligentnejšiu bytosť na svete, existuje mnoho tvorov, ktoré za ním čo sa inteligencie týka, vôbec nezaostávajú! Okrem štvornohých sú to aj zvieratá, ktoré plávajú a lietajú, ktoré majú intelektuálnu schopnosť, akú by sme neočakávali. Možno budete pri niektorých zvieratkách prekvapení, že patria medzi najinteligentnejšie tvory na svete.

Šimpanz

Okrem toho, že sú si šimpanzy a ľudia celkom podobní, majú tiež schopnosť myslieť ako ľudia. Sú schopní reagovať na prostredie, v ktorom žijú a používať nástroje na dosiahnutie svojich cieľov.

Prasa

Kto by si bol pomyslel, že dospelé ošípané sú tak inteligentné ako trojročné dieťa? Vďaka vrodenému inštinktu sa dokážu prispôsobiť svojmu prostrediu a novým zvykom.

Delfín

Vedecký výskum ukázal, že delfíny majú najväčší mozog v celej zvieracej ríši. Kvôli ich rozšíreným komunikačným schopnostiam sa predpokladá, že sú si vedomí samých seba a dokonca sa dokážu rozpoznať v zrkadle!

Papagáj

https://www.instagram.com/p/Bhe4v_rgxFq/?hl=sk&tagged=papagei

Aj keď sú papagáje často spájané len so schopnosťou všetko opakovať, sú obdarené vynikajúcou pamäťou, ktorá pomáha riešiť aj zložité logistické problémy (samozrejme súvisiace s ich prežitím v prírode).

Veľryba

https://www.instagram.com/p/BhZecfCFtQ3/?hl=sk&tagged=freewilly

Veľryby, známe svojou obrovskou rozlohou, často používajú zložité zvuky na vzájomnú komunikáciu a koordináciu rôznych aktivít v ich skupine.

Pes

Aj keď sa psia inteligencia od rasy k rase líši, najlepší priateľ človeka sa rýchlo učí nové veci a je schopný primerane reagovať na výcvik. Niektoré plemená, ako Labrador alebo Borderská kólia sú schopné postrehnúť aj tie najmenšie zmeny vo svojom prostredí.

Chobotnica

Medzi bezstavovcami je chobotnica najinteligentnejšia. Je to zručný lovec, schopný chytiť svoju korisť pomocou komplexných stratégií.

Slon

Stumbled across this beautiful beast whilst exploring Kruger #elephant #africa #safari

A post shared by Jack (@captjackmorgan) on

V porovnaní s inými zvieratami majú slony veľmi veľký mozog, ktorý používajú na zapojenie sa do veľmi zložitých spoločenských aktivít s inými slonmi. Okrem toho sú slony veľmi empatické.

Mačka

https://www.instagram.com/p/BhgSQbrlimn/?tagged=instakitty

Každý, kto má mačku, určite vie, aké sú mačky agilné a citlivé. Neučia sa tak rýchlo ako psi, ale tiež majú schopnosť učiť sa od svojich majiteľov.

Myš

Myši majú dlhodobú pamäť, ktorá ich robí veľmi inteligentnými a chytrými. Dokážu sa veľmi rýchlo prispôsobiť zmenám klímy a životného prostredia.

Kôň

Okrem toho, že sa na nich dá jazdiť, kone sú obdarené neuveriteľnou pamäťou a sú schopné rýchlo reagovať na príkazy, dokonca aj v stresových situáciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *