in

Očakávané smartfóny 2018

Spoločnosti sa rok čo rok pretekajú, ktorá z nich na trh prinesie ten najlepši mobilný telefón. To je pre nás užívateľov skvelá správa, keďže sa každý rok môžeme tešiť na parádne vylepšené smatfóny. Najlepšie mobilné telefóny musia toho v roku 2018 ukázať veľa. Takmer žiadny výrobca si nemôže dovoliť prísť na trh iba s malými upgradami, aby nestratil konkurencieschopnosť so spoločnosťami ako sú Samsung a Apple. Spoločnosti ohlasujú, že môžeme očakávať bezrámové displeje, vysokokvalitné materiály a lepšie kamery. Umelá inteligencia by mala byť súčasťou všetkých nových procesorov najlepších smartfónov 2018 a podporovať používateľov pri prevádzke zariadení.

Toto sú niektoré z najočakávanejších noviniek roku 2018:

HTC U12

HTC U12 by mal ponúkať veľký 5,99-palcový QHD+ displej a mal by byť pod kódovým označením „Imagine“. Vo vnútornom priestore nájdeme čipset Snapdragon 845 a do 6 GB operačnej pamäte RAM. Operačným systémom bude Android Oreo. Keďže bude podporovať projekt Treble, zaistené majú byť pravidelné a rýchle aktualizácie. Batéria má mať kapacitu 3 420 mAh. HTC U12 prinesie na zadnej strane duálny fotoaparát s 12Mpx a 16Mpx senzorom a na prednej strane 8Mpx selfie kameru. Podporovať bude technológiu odomykania telefónu pomocou snímania tváre – HTC Face Unlock. Predstaviť by sa mal ešte v prvej polovici tohto roka.

OnePlus 6

Spoločnosť potvrdila, že OnePlus 6 bude obsahovať najväčší AMOLED displej v uhlopriečke 6.28″. Pomer obrazovky k telu by mal byť na úrovni 90%. OnePlus 6 bude mať na svojom displeji výrez v štýle iPhone X. Zatiaľ je známa hrúbka a váha zariadenia a to 7.5mm a 175g. Duálna kamera a snímač odtlačkov prstov sa nachádzajú v jednej línii v strede zariadenia. 6 bude mať na zadnej strane fotoaparát s dvomi snímačmi s rozlíšením 20Mpx a 16Mpx rovnako ako OnePlus 5T. Batéria sa udáva v kapacite 3450mAh, čo by predstavovalo malú zmenu oproti 3300mAh v OnePlus 5T. OnePlus 6 bude mať vo svojom vnútri čipset Qualcomm SDM845 s procesorom Snapdragon 845 a grafiku Adreno 630. Potvrdená je aj informácia o internej pamäti o veľkosti 256GB a operačnej pamäti 8GB. Predpokladá sa, že na trh bude uvedený v júni.

Google Pixel 3 a Pixel 3 XL

Tohtoročný rad Pixel 3 by mohol byť pomerne zaujímavý, keď vezmeme do úvahy, že Google vlani odkúpil talentovaných zamestnancov z HTC za 1,1 miliardy dolárov, aby na Taiwane vyvíjali nový hardvér, zrejme aj nové smartfóny. Google s HTC spolupracoval už na predchádzajúcich telefónoch a vždy boli celkom vydarené. Tento rok by to však malo byť prvýkrát, kedy nepôjde o spoluprácu, ale rovno o výrobu celého produktu pod jednou strechou. Pokiaľ ide o výbavu, zatiaľ sa vlastne nič nevie. Pixel 3, respektíve Pixel 3 XL by podľa niektorých špekulácií mohli priniesť veľký displej iba s minimálnym rámčekom v hornej časti ala iPhone X, najvýkonnejší možný procesor od Qualcommu, či vylepšený fotoaparát ešte viac využívajúci umelú inteligenciu (vďaka ktorej Pixely 2 dosiahli na vrchol rebríčka fotomobilov), ale iste aj mnoho ďalšieho. Predpokladá sa, že Pixel 3 sa objaví v októbri.

Samsung Galaxy Note 9

Špekuluje sa o tom, že ďalšia generácia Samsungu ponúkne nepatrne väčší displej. Mohol by vyrásť z 6,2 na 6,4 palca. Rozdiel bude vo výsledku zanedbateľný, avšak zvýši sa priepasť medzi Notom 9 a Galaxy S9 +, ktorý má displej s uhlopriečkou 6,1 palca. Samsung zrejme tiež prikročí k nasadeniu väčšej batérie. Kapacita by sa mohla vyšplhať na 3 850 mAh, v krajnom prípade možno až na hodnotu 4 000 mAh. V útrobách však nepochybne nájdeme výkonné a tiež na batériu náročné komponenty. Malo by ísť o čipset Snapdragon 845, resp. Exynos 9810 Octu – rovnaký ako pri súčasných S9 / S9 +. Hovorí sa aj o možnosti, že Note 9 ponúkne aj dlhoočakávaný snímač odtlačkov prstov pod displejom. Na trhu sa objaví zrejme koncom roka 2018.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *