in

Odbúrajte stres a načerpajte novú silu s mandalou

Poznáte mandaly? Slovo mandala znamená niečo ako “vychádzať z centra”. Jednoducho povedané, mandaly sú obrazy geometrických tvarov, ktoré sa tvoria okolo stredu.

Prečo maľovať mandaly?

Teraz sa môžete diviť, čo majú mandaly spoločné s odbúravaním stresu. Farbenie mandaly má niekoľko pozitívnych účinkov:

  • ukľudňuje a tým znižuje stres
  • tok myšlienok sa upokojuje
  • podporuje tvorivosť a koncentráciu
  • má utišujúci účinok

Mandala však nie je iba pre dospelých, jej farbenie má pozitívny vplyv aj na deti a je to pre nich zároveň aj veľká zábava.

https://www.instagram.com/p/BhTAGXEh-iA/?tagged=mandala

Ak chcete vyskúšať mandaly, urobte to takto:

Vyberte si mandalu, ktorá vás ihneď osloví svojim tvarom a vzhľadom. Nájdite si miesto, kde ste nerušený a cítite sa príjemne. Začnite s farbením mandaly. Na tento účel sú vhodné najmä pastelky. Nerozmýšľajte príliš veľa nad tým, aké farby máte použiť, stačí sa len uvoľniť a maľovať. Začnite maľovaním z vonkajšej strany, vždy smerom k stredu.

Nenechajte sa rozptyľovať, takže žiadna televízia, žiadne rádio – podľa motta: “Ak idete, choďte, ak sedíte, seďte. Ak pracujete, pracujte – ak maľujete, potom maľujte”. Multitasking je super vec, no tu nie je vhodný.

Nejde o to, aby bola vaša mandala čo najkrajšia a dokonalá alebo aby ste ju čím skôr dokončili. Výsledok nie je dôležitý. Je to skôr o maľovaní, relaxovaní a o trávení času so sebou.

#Repost @mandalist_prekshi . Tag your work with #ilovesharingmandala ・・・ One of my favourite mandalas❤ . . . . . . . #mandalasworld #mandalaartist #colourful #mandala #mandalaart #mandalalove #mandalaslovers #mandala_art #mandalaartist #artistsoninstagram #artistsoninstagram #instagood #instadaily #zentma #heymandala #zentangle #zentangleart #littlemandalas #mandalastone #letstanglehere #heymandala #lovemandala #zendala #likeforlike #theuncommonbox

A post shared by mandala sharing page (@i.love.sharing.mandala) on

Mandalu môžete namaľovať aj na kameň a vytvoriť si tak krásny talizman pre šťastie alebo originálny darček svojich pre priateľov

Alebo si ju namaľujte na stenu a skrášlite si tak svoj domov

https://www.instagram.com/p/BcLgcoBhnpM/?hl=bg&tagged=mandalawall

https://www.instagram.com/p/BYfbKlFFpW_/?hl=bg&tagged=mandalawall

https://www.instagram.com/p/BgRNvSNlcEt/?hl=bg&tagged=mandalawall

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *