in

Vyberte si dovolenku na jednej z týchto pláží a určite neoľutujete

Jasné slnečné lúče, tyrkysovo-modré more, mäkká, biela piesočnatá pláž a veľké, zelené palmy, ktoré sa pohybujú tam a späť v teplom vánku – aj takto môže vyzerať vaša dovolenka snov, ktorú určite prežije, ak si vyberiete jednu z týchto pláží, ktoré sú považované za najkrajšie na svete:

1. Tulumská pláž v Mexiku

Tulum Ruins – #tulum #tulumbeach #tulumruins #beach #photography #canon #canonphotography

A post shared by al (@lederphotography) on

Tulumská pláž v Mexiku určite patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Pri tropických teplotách tu môžete relaxovať na bielych piesočnatých plážach lemovaných kokosovými palmami a dopriať si osviežujúce kúpanie v krištáľovo čistých vodách Karibiku, so stabilnou teplotou 26-28°C počas celého roka. Keďže vstup do mora je pozvoľný, pláž Tulum je vhodná aj pre deti. Po opaľovaní sa ponorte do mexickej kultúry! Odporúčame vám výlet do unikátneho mayského sídla Tulum. Na miestnej pláži si vychutnáte scenériu, akú nikde inde na svete nezažijete. Tulumská pláž s jemnučkým biely pieskom, kokosovými palmami a nádherne sfarbeným azúrovým morom je skutočne ideálnym miestom pre fantastickú dovolenku.

2. Koh Nang Yuan v Thajsku

https://www.instagram.com/p/BgTeF6Slrb6/?tagged=kohnangyuan

Ostrov Koh Nang Yuan – v preklade “Korytnačí ostrov” sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Thajska a je na pobreží ostrova Ko Tao. Koh Nang Yuan sa skladá z hlavného ostrova a dvoch menších ostrovov spojených piesočnou plážou. Šnorchlovači a potápačskí nadšenci môžu preskúmať pestrý podvodný svet v zátokách okolo ostrovov a potom relaxovať na očarujúcej piesočnatej pláži.

3. Anse Lazio na Seychelách

#anselazio #praslin #seychelles

A post shared by Gabriele Marchi (@marchi.gabriele) on

Na Seychelách je obrovský výber pláží až ohromujúci. V Chevalier Bay na severozápadnom cípe ostrova Praslin sa rozprestiera jeho najznámejšia pláž – pláž Anse Lazio. Krásna pláž s bielym jemným pieskom lemovaná tropickou vegetáciou a žulovými balvanmi rozmanitých tvarov poskytuje veľmi dobré podmienky na oddych na horúcom piesku a na pokojné kúpanie v krištálovočistej vode. Okrem kúpania tu sú aj dobré podmienky na šnorchlovanie. Niet divu, že táto vysnívaná pláž je hviezdou v známych reklamách, ako napríklad v reklame na Bacardi.

4. Ölüdeniz v Turecku

https://www.instagram.com/p/BhQe9F7g01n/?hl=sk&tagged=%C3%B6l%C3%BCdeniz

Ölüdeniz, v preklade “mŕtve more”, je obľúbenou rekreačnou oblasťou neďaleko mesta Fethiye na tureckom juhozápadnom pobreží. Jedným z najkrajších miest Ölüdenizu je Modrá Lagúna, ktorá robí česť svojmu menu: očakáva vás tu tyrkysovomodrá, krištáľovočistá voda ako z katalógu! Sotva sa tu vyskytnú nejaké vlnky, voda je príjemná a krajina je fantasticky krásna. Tu sa Turecko prezentuje zo svojej najkrajšej strany.

5. Praia da Falésia v Portugalsku

Asi šesť kilometrov dlhá je piesočná pláž Praia da Falésia na juhu Algarve. Niekoľko metrov za plážou sú skaly pokryté borovicami a červenými pieskovcami. Jemná, žlto-béžová piesočná pláž vchádza pozvoľna do krištáľovočistej vody tak, aby sa tu aj deti mohli čľapkať a hrať dlhé hodiny.

6. Playa Bávaro v Dominikánskej republike

Looks like being another warm one☀️

A post shared by Peter Bowser (@peteb28) on

Pláž Playa Bávaro v Punta Cana sa nachádza vo východnej časti Dominikánskej republiky. Približne deväť kilometrov jemných, bielych, piesočnatých pláží je lemovaných kokosovými palmami. Milovníci opaľovania tu môžu krásne relaxovať, tí aktívnejší sa môžu odreagovať jazdou na banáne, vodných bicykloch, pri plavbe loďou alebo na kanoe.

7. Costa Rei na Sardínii

V juhovýchodnej časti Sardínie na vás čaká Costa Rei s jemnou a širokou piesočnatou plážou. Tyrkysovo-modrá voda, obklopená malými skalami a dunami, vytvára úžasný obraz. Nielen pre milovníkov pláží, ale aj pre milovníkov prírody, je oblasť okolo Costa Rei rajom. Užite si pokoj a prírodu na Sardínii.

8. ”Zlatá pláž” na gréckom ostrove Thassos

#endlessblue

A post shared by Milovan Masal (@_mmasal_) on

“Zlatá pláž” v meste Chrissi Ammoudia na severovýchode ostrova Thassos je obklopená borovicovými svahmi. Jemná, zlatá piesočnatá pláž a pokojná voda sľubujú fantastickú dovolenku. Rovinatá pláž a tyrkysové more sú ideálnym spojením pre dovolenku s deťmi.

9. South Beach na Miami/Florida

Na ostrove, neďaleko americkej metropoly Miami, na Miami beach leží pláž snov číslo 9. Predstavte si, že ležíte pohodlne na pláži a vychutnávate si výhľad na široké, tyrkysovo-modré more a za sebou máte panorámu Miami. Ak po dlhom opaľovaní zatúžite po zmene, atraktívna metropola na Floride ponúka nespočetné množstvo zábavy a rôznych aktivít.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *