in

Zaručené dekotipy pre vašu obývačku

Výzdoba je čerešničkou na torte každého priestoru. Urobí z miestnosti útulnú a pohodlnú izbu, zdôrazňuje osobitný štýl a osobnosť obyvateľov, dopĺňa nábytok, farby, materiály a má zásadný význam pre príjemnú atmosféru v každej domácnosti. Dnes vám ukážeme pár skvelých dekoratívnych nápadov, ktoré dajú vašej obývačke dokonalý dojem.

1. Knižnica

Knihy sú minulosťou a v ére tabletov a e-bookov skutočne úplne nadbytočné? Ani náhodou! Okrem nostalgického pocitu z čítania, zohrávajú tiež veľkú rolu ako dekorácia v obývacej izbe. Dobre naplnená knižnica vyžaruje pohodlie a teplo, dodáva útulnú atmosféru a veľa hovorí o svojich majiteľoch.

2. Výhľad – veľké okná

Dobre, dobre, asi málo z nás má z obývačky výhľad na pláž alebo vrchy. Ale nezáleží na tom, či máme výhľad na more, pole, terasy, záhrady alebo na strechy domov, tak či tak, by sme sa mali integrovať do koncepcie dizajnu okolia. Pekný vedľajší efekt: veľké okná zaplavujú interiér svetlom a vizuálne zväčšujú miestnosť.

3. Textílie

https://www.instagram.com/p/Bha1R7Vn48r/?hl=sk&tagged=livingroom

Textil je určite dekoratívnym prvkom číslo jeden pokiaľ ide o navrhovanie útulnej obývacej izby. Koberce, záclony, prikrývky a vankúše podčiarkujú konkrétny štýl nábytku a sú soľou v interiérovej dizajnovej polievke. Príslušné látky by mali spolu ladiť. To však neznamená, že všetko musí byť v jednom odtieni.

4. Rastliny

https://www.instagram.com/p/Bhashq7j1pR/?tagged=pflanzen

Rovnako dôležité ako textílie sú izbové rastliny, ktoré prinášajú život a prírodu do obývacej izby. Avšak, mali by ste mať vždy na pamäti, že kvety sú spolubývajúci, o ktorých sa treba zodpovedne starať.

5. Osvetlenie

https://www.instagram.com/p/BhW1H-9ljzT/?tagged=wohnzimmer

Osvetlenie má veľký vplyv na to, či sa cítime v miestnosti pohodlne alebo nie. V obývačke odborníci odporúčajú umiestniť toľko rôznych svetelných zdrojov ako je to len možné, namiesto jedného veľkého centrálneho.

6. Zrkadlo

Zrkadlá sú najmä pre malú obývačku veľmi vhodné. Sú efektívnou dekoráciou, pretože s nimi opticky zväčšíte malé priestory a temné zákutia rafinovane rozjasníte.

7. Farba

https://www.instagram.com/p/BhUZ_amlfBc/?tagged=wohnzimmer

Aj keď v súčasnosti je čistý biely vzhľad a neutrálne tóny v dizajne interiéru nový trend, pravdepodobne nikto nemôže poprieť, cenný účinok farby. S malými farebnými akcentmi prinesiete do výzdoby vášho obydlia čerstvý vánok a dodáte mu osobnosť a charakter. Oživte svoju obývačku s farebným príslušenstvo ako sú napríklad vankúše, sviečky, závesy, tapety, koberce, vázy alebo nábytok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *